VVD vraagt college om goede monitoring bij armoede kinderen

ZWIJNDRECHT – Wethouder Ronald De Meij zal de raad zo snel mogelijk informeren over signalen van toenemende armoede op scholen. Hij deed deze toezegging tijdens de gemeenteraadsvergadering van 13 september aan de VVD’er Daniella van der Geer-Verspaandonk. Ze stelde toen mondelinge vragen aan De Meij over de armoedeproblematiek in Zwijndrecht. Haar aanleiding om deze vragen te stellen was een nieuwsartikel, waarin stond dat kinderen zonder eten naar school kwamen. De oorzaak zou de oplopende kosten van onder meer energie zijn. Van der Geer maakte zich grote zorgen voor de komende winter en vroeg daarom om een goede monitoring.

Eerste signalen op school
In zijn reactie vertelde De Meij dat hij deze week een overleg heeft met lokale onderwijsorganisaties (o.a. scholen, peuterspeelzalen, kinderopvang) waar de armoede ook wordt besproken. “De scholen zijn de plekken om deze signalen als eerste te zien en vast te stellen,” zei De Meij. Hij gaf ook aan dat de gemeente niet zoveel kan, omdat de rijksoverheid in de eerste plaats dient te zorgen voor financiële compensatie. “We kunnen alleen in het kader van de bijzondere bijstand wat doen.”

0 reacties